برنامه نویسی شی گرایی

برنامهنویسی شیءگرا Object-Oriented Programming (OOP) ، یک شیوه برنامه نویسی می باشد. OOP روشی کامل و دقیق ، بر گرفته شده ازمفاهیم دنیای واقعی است. ساختار اصلی آن شئ می باشد و به عبارت دیگر تمام موجودیت ها و مفاهیم را در قالب یک شی در نظر می گیرد. در این پکیج سعی شده است تمام مطالب شی گرایی به صورت کامل و در قالب مثال های کاربردی گفته شود.

 

 آموزش  برنامه نویسی  شی گرایی کاملا عملی همراه با مثال

 

برنامه نویسی شئ گرایی Object Oriented programming و اصول طراحی شئ گرایی

 

برنامهنویسی شیءگرا   Object-Oriented Programming (OOP) ، یک شیوه برنامه نویسی می باشد. OOP روشی  کامل و دقیق ،  بر گرفته شده  ازمفاهیم دنیای واقعی است. ساختار اصلی آن شئ می باشد و به عبارت دیگر تمام موجودیت ها و مفاهیم را در قالب یک شی در نظر می گیرد.در یک شئ ، داده  و الگوریتم با هم کپسوله شده است. مفاهیم و موجودیت ها در قالب کلاس تعریف  می شود (کلاس: الگوی مشترکی  ازداده ها و رفتارها  برای مجموعه ای از موجودیت ها یا مفاهیم می باشد) که برنامه نویس می تواند از این کلاس ها نمونه (شئ) بسازد. شئ گرایی آنقدر کامل و به ذهن انسان ها نزدیک می باشد که هیج روشی به جای آن نمی آید و نخواهد آمد، اگر هم روش یا موضوعی جدید (مثل: الگوهای طراحی، Agent Oriented, Aspect Oriented و..) ارائه شود مکملی برای برنامه نویسی شئ گرایی می باشد. شئ گرایی در زبان های چون C#, Java, PHP, Delphi, C++  وجود دارد و مفاهیم  OOP در تمام آنها یک سان می باشد. از جمله مزایای برنامه نویسی به روش شئ گرایی: افزایش انعطاف پذیری افزایش ,قابلیت نگهداری ،افزایش  خوانایی برنامه  ، قابلیت استفاده مجدد از کد های برنامه است.

روشهای زیادی وجود دارد که میتوان برای حل مسئله در نظر گرفت. یکی از روشهایی که به صورت گسترده در نرمافزار استفاده میشود، دیدگاه شیگرایی است. پایه و اساس چهارچوب کاری .NET و زبان #C را شیگرایی تشکیل میدهد. برنامهنویسی شیگرا یکی از برنامهنویسی است که در آن برنامه براساس نمونههایی از مفاهیم و موجودیتها ساخته میشود. برنامهنویسی شیگرا نیاز دارد تا شما روش فکر کردن در مورد نحوهی ساختن برنامههایتان را تغییر دهید. اشیا شما را قادر میسازند تا کارها، روندها و ایدههای دنیای واقعی را که برنامهی خود را به خاطر آنها نوشتهاید، خیلی خوب توسط کدها مدلسازی کنید. به جای این که برنامهتان را به صورت یک رشته کنترلی ببینید که دادهها را از یک تابع به دیگری منتقل میکند، برنامهنویسی شیگرا به شما کمک میکند تا برنامهتان را به عنوان مجموعهای از اشیای هماهنگ مدلسازی کنید که هرکدام از آنها بهصورت مجزا از دیگران کارهای خاصی را انجام میدهد


مطالب گفته شد:
مفاهیم پایه و نحوه نگرش شئ گرایی

-نحوه تحلیل شئ گرایی

-نوع داده شمارشی Enum

- کلاس Class

– وراثت  Inheritance

-  مخفی سازی (کپسوله سازی) Encapsulation-

چند شکلی - چند ریختی(Polymorphism)

- انتزاعی، تجرید Abstraction 

- شئ Object

– سازنده constructor

- توابع  مخرب destructor- 

Get وSet

تفاوت کلاس با ساخت Struct  

- virtual

پارامتر رفرنس ref

پارامتر Out

سربارگزاری توابع overloading-  Params

  Static

  initializer

کلاس های  Abstract Classesکلاس های virtual

  -  کلاس های  Sealed Classes

-    کلاس های   partial Classes

-   کلاس های تودرتو

  انواع بدونه نام AnonymousTyp

واسط interface-  Delegate

- رخداد Event 

سربارگذاری عملگرها  Enum

ثابت ها Const

فیلد های صفت های خواندنی readonly

–صفت های فقط نوشتنی

– volatile

کار با  -اشارگر ها pointer

–کد های Unsafe

– yield و...


تمام مباحث گفته شده در قالب مثال های کاربردی و کاملا عملی می باشد

توجه! در این بخش چند قسمت از این دوره به صورت رایگان قرار گرفته است

لینک دانلود قسمت هایی از این پکیج

قسمت 1
zip
آموزش برنامه نویسی شی گرایی اشاره گر ها (pointer usnef) با زبان سی شارپ #C
5دقیقه و 59 ثانیه
آموزش برنامه نویسی شی گرایی(indexer class) با زبان #C
8دقیقه و 53 ثانیه
آموزش برنامه نویسی شی گرایی Deletgate در زبان سی شارپ #C
10دقیقه و 31 ثانیه
آموزش برنامه نویسی شی گرایی interface oop #C
16دقیقه و 0 ثانیه
آموزش برنامه نویسی شی گرایی کلاس های پارشیال (partial)در سی شارپ #C
4دقیقه و 32 ثانیه
رحیم لطفی

رحیم لطفی

25 دانشجو
25 دوره آموزشی
برنامه نویسی و برنامه نویس ها را دوست دارم. من اعتقاد دارم مهندس کامپیوتری که برنامه نویسی نمی داند مانند سربازی است که اسلحه ندارد. برنامه نویس خوب در هیچ شرایطی و هیچ جایی بیکار نمی ماند.برنامه نویسی عملی مقدس است زیرا برنامه نویس در تمام لحظات نوشتن برنامه در حال فکر کردن می باشد( رسول خدا(ص) فرمود: تَفَکُّرُ ساعَةٍ خَیْرٌ مِنْ عِبادَةِ سَبْعینَ سَنَةً؛ یک ساعت اندیشیدن بهتر است از هفتاد سال عبادت .).فروش یک سال نرم افزار کشور هند برابر با فروش 10 سال نفت ایران است ( قضاوت باشما!).درنهایت انسان ها دو دسته اند یا برنامه نویسی را می فهمند یا نمی فهمند. برنامه نویسی مثل صحبت کردن است همه می توانند صحبت کنند اما مهم خوب صحبت کردن است(برنامه نویس خوب بودن مهم است). بنظر،کسی که دردنیای امروزی ،برنامه نویسی نداند،بیسواداست.، فرزند زمان خویش باشید.یادگیری برنامه نویسی کشش نمی خواهد،روش میخواهد.ایران از نظر مهندس و دکترا ی تئوری اشباع شده است ما نیازمند مهندسین عملی هستیم و در آخر یادمان باشد دانشجوی خوب وبد وجود ندارد چیزی که وجود دارد استاد خوب وبد هست.
نظری وجود ندارد! شما اولین نفر باشید!
جهت ثبت نظر باید در سایت عضو شوید و یا وارد سایت شده باشید .
109000 تومان 145000 تومان
 • طول دوره
  6 قسمت
 • فصل ها
  2
 • دانشجویان
  0
 • زبان
  فارسی
 • سطح آموزش
  آسان
 • وضعیت دوره
  کامل
 • مدت زمان
  8 ساعت
 • حجم
  670M
-->