گروه نرم افزاری هیلتن

موضوع کلی: بیت کوین (BITCOIN)

بیت کوین (BITCOIN)بیت کوین (BITCOIN)

بیت کوین چیست؟

بیت کوین (Bitcoin) یک پول رمزنگاری و نظیر به نظیر است. طراحی این ارز توسط یک فرد یا گروه به نام ساتوشی انجام شد، البته اسنادی وجود دارد که نشان می دهد، ساتوشی احتمالا بیشتر از یک نفر است. ارزهای رمز نگاری شده (cryptocurrency) بیت کوین (Bitcoin) مانند سایر ارزها چاپ نمی شوند و تولید آنها با استخراج یا به حداقل رساندن همان (توسط سخت افزار) امکان پذیر است.

اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم، برای تولید و استخراج بیتکوین، پس از حل معادلات ریاضی پیچیده برای ثبات و امنیت شبکه بیت کوین (bitcoin) و پردازش معاملات، این ارز به عنوان پاداش به استخراج کننده یا همان ماینر (miner) داده می شود. برای حفظ امنیت شبکه این ارزها، لازم است که الگوریتم ها را کدگذاری کنیم.

کاربران از سخت افزار و اتصال به شبکه خود برای کمک به حفظ امنیت شبکه و پردازش شبکه و پردازش تمام معاملات انتقال شبکه خود استفاده می کنند و این خدمات را به عنوان کوین به آنها پاداش داده می شود. نقطه عطف و مزیت اصلی این ارز این است که هیچ دولت و موسسه یا بانکی، پشت سر آن وجود ندارد و فراتر از کنترل هر موسسه نیست.

همانگونه که گفته شد، اگر کسی 51 درصد از شبکه اصلی بیت کوین (Bitcoin) را داشته باشد، می تواند روی آن ارز و شبکه آن تأثیر گذار باشد. این ارز دارای مزایای زیادی به عنوان پولی غیر متمرکز و کالایی مجازی است و از لحاظ اقتصادی می توان گفت که قدرت مرکزی در پشت آن وجود ندارد. ترس از دخالت دولت یا موسسه در این ارز کاملا بی معنی است. این ارز با توجه به این واقعیت است که هر 4 سال استخراج آن تقریبا نصف شده و در نهایت به تعداد کاملا متفاوت استخراج نمی شود و این مثل چاپ کاغذ نیست و تورمی در آن نیز ندارد. تأثیر محیط های سیاسی ناپایدار و دستاوردهای سیاسی مهم در این ارز، بسیار ناچیز است.

تجارت با بیت کوین (BITCOIN)

تجارت این ارز بسیار ارزان و راحت است (از یک نقطه در جهان به یک نقطه دیگر از جهان، تنها با فشار دادن چند کلید). یکی از مهمترین مزایای این ارز، کاهش تقلب در معاملات توسط مصرف کنندگان و بازرگانان است و تنها صاحب بیت کوین (Bitcoin) می تواند معامله را آغاز کند و هیچ قدرتی تحت تاثیر آن قرار نخواهد گرفت و هیچ واکنشی نسبت به آن صورت نخواهد گرفت. با توجه به این واقعیت که تجارت غیرقانونی بیت کوین (Bitcoin) به راحتی می تواند انجام شود و معاملات و پرونده های آنها به روشنی بیان نشود، ارزهای دیگر نیز باقی خواهند ماند و در این بین بیت کوین (Bitcoin) نیز یک ابزار اقتصادی بیطرف است.

مزایای بیت کوین (BITCOIN)

یکی از مزایای آن، حذف شخص ثالث در انتقال ارز و همچنین معاملات بسیار سریع و ارزان با این ارز از سایر ارزها است. هر مقدار پول با کمترین هزینه، بلافاصله به نقطه دیگری از جهان در هر زمان با بیت کوین (Bitcoin) قابل انتقال است و تعطیلات بین المللی و محدودیت ها نمی تواند بر روی آن اعمال شود.

عملکرد بیت کوین (BITCOIN)

ارزش استخراج بیت کوین (bitcoin) هر 4 سال به نصف کاهش می یابد و ریاضیات نشان می دهد که تعداد بیت کوین (Bitcoin) در جهان (در سال 2140)، هیچ وقت از مرز 21 میلیون عبور نخواهد کرد. در همین حال، latecoin که ارز دیگری مانند بیت کوین (bitcoin) است، پس از بیت کوین (Bitcoin) در جهان قرار داده شد.

کاهش تولید بیت کوین (bitcoin) در هر 4 سال (نیمی از استخراج)، موجب تورم و رشد قیمت ارز می شود، به طوری که ارز در سال 2013 ،ده ها بار رشد کرده که در استخراج این ارز (دقیق تر و فنی تر) در هر چهار سال اول هر 10 دقیقه یک بلوک کامل می شود و 50 بیت کوین (Bitcoin) پاداش آن می شود. اما در حال حاضر در 4 سال دوم، پاداش به نصف یعنی 25 بیت کوین (Bitcoin) برابر با 4 سال پیش کاهش یافته است. تا کنون، ما متوجه شده ایم که کدک ها باید برای ارائه الگوریتم ها و روش های کدگذاری پایگاه داده برای اطمینان از ثبات شبکه بیت کوین (Bitcoin) و همچنین برای پردازش معاملات است که ناشی از انتقال کوین در شبکه است.

برای کمک کاربر به شبکه، از همان بیت کوین (Bitcoin) به پاداش داده می شود که به آن استخراج بیت کوین (Bitcoin) گفته می شود و به کسانی که این استخراج را انجام می دهند، معدنچی نامیده گفته می شود. روش های کد گذاری و معادلات الگوریتم های بسیار پیچیده ریاضی هستند که برای برنامه نویسی و کد گذاری استفاده می شوند و بنابراین شبکه نیز بر روی این الگوریتم ها کار می کند.

معدنچیان (Miner) بیت کوین (BITCOIN)

بیت کوین (BITCOIN)

معدنچیان و یا استخراج کننده ها کسانی هستند که در حل معادلات ریاضی با سخت افزار خود کمک می کنند و پس از حل یک بلوک، بیت کوین (Bitcoin) ها به عنوان پاداش داده می شوند. استخراج بیت کوین (bitcoin) نیز از یک الگوریتم خاص استفاده می کند. البته، هر رمزنگاری کوین ممکن است الگوریتم خود را داشته باشد و معمولا الگوریتم رمزگذاری شده و SHA-256 معماری کویین است که بیشترین استفاده را دارد. در بیت کوین، الگوریتم SHA-256 برای برنامه نویسی و هش کردن مورد استفاده قرار می گیرد. سرعت و پردازش قدرت سخت افزار و پردازنده ها و یا جعبه های کارت که برای کمک به بیت کوین (Bitcoin) فراهم می کند برای انجام معادلات با یک واحد به نام هش اندازه گیری می شود. همانند یک رایانه که برای اندازه گیری و اندازه گیری توان پردازشی آن از یک واحد خاص استفاده می شود، واحد هش برای پردازش و اندازه گیری توان و سرعت پردازش هر سخت افزار برای حفظ شبکه بیت کوین (Bitcoin) استفاده می شود.

همراه با انتقال بیت کوین (Bitcoin) بین کاربران آن و پردازش معامله و نگهداری شبکه، در مقدار محدودی که برای کوین طراحی شده است، بیت کوین (Bitcoin) جدید تولید می شود و این بیت کوین (Bitcoin) های جدید به کاربران همان شبکه کمک کرده و دوباره ساخته می شوند. معدنچیان (استخراج کنندگان) از سراسر جهان با استفاده از نوت بوک ها، رایانه ها و بسیاری از اجزای سخت افزاری دیگر برای کمک به شبکه شرکت دارند و از طریق نرم افزار خاص به این شبکه متصل می شوند.

امروزه برای متمرکز کردن قدرت سخت افزار، مدارهای مجتمع OSI در تولید سخت افزار مانند تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرند. سپس با مقدار سخت افزار که برای هر شبکه ساخته شده است (از لحاظ قدرت سخت افزار) به آن شخص پاداش داده می شود. یک نکته مهم در تولید این کوین ها این است که میزان تولید این کوین ها بسته به نوع کوین متفاوت است. به عبارت دیگر، آنها در یک لحظه خاص به تولید محدود می شوند و برای ادامه این تولید و استخراج. برای مثال، برای تولید بیت کوین، هر ده دقیقه ابتدای این طرح کوین، 50 کوین پاداش داده شد (هر 10 دقیقه، تنها 50 کوین در دنیا تولید می شود)، اما طراحی بیت کوین (Bitcoin) چنین است که هر چهار سال یکبار می بینیم که تولید آن تقریبا نصف شده است.

در حال حاضر در نظر بگیرید که با افزایش معدنچیان و استخراج کنندگان شبکه، این میزان باید بین تمام این معادن (سهم هر کامپیوتر و سخت افزار از طریق کمک شبکه در راستای قدرت پردازش خود) به اشتراک گذاشته شود و در نتیجه با افزایش معدنچیان مقدار پاداش کمتر، سهم هر یک خواهد بود.

به این موضوع از دو بعد نگاه کنید. با گذشت زمان، مقدار استخراج و بیت کوین (Bitcoin) پاداش پایین خواهد آمد و در عوض، تعداد پاداش ها و کاربران که در معادن و کمک های شبکه مشارکت می کنند، ممکن است افزایش یابد که در طول زمان پاداش کمتری برای معدن خواهد بود. این همان سختی کار بیت کوین (Bitcoin) است.

کیف پول بیت کوین (BITCOIN)

مانند هر ارز دیگر، ذخیره سازی بیت کوین (bitcoin) نیاز به یک بانک و ... دارد که سیستم در بیت کوین (Bitcoin) با یک کیف پول اجرا می شود. کیف پول همان است که کلید خصوصی این ارز را ذخیره می کند. یک کیف پول مانند یک حساب بانکی به شما امکان می دهد تا این ارز را به هر نقطه ای از جهان مبادله و انتقال دهید و یک آدرس بیت کوین (Bitcoin) یا شماره حساب بیت کوین، بسیار مشابه آدرس ایمیل است و هر آدرس بیت کوین (Bitcoin) از شماره و لاتین شکل گرفته شده است و احتمال ساخت آن به صورت تصادفی بسیار کوچک و غیر قابل تفسیر است. این اعداد و حروف رمزنگاری می شوند، بعضی از آنها نشانه ای از امضا یا همان کد هستند، و برخی از آنها نشان می دهد که مقدار بیت کوین (bitcoin) متعلق به این شبکه بیت کوین (Bitcoin) است.

انواع کیف پول بیت کوین(BITCOIN)

معمولا، نرم افزار های کیف پول، همانند بانک ها، همان امنیت را دارند. بنابراین برای ورود به حساب کاربری خود می توانید از رمزهای عبور قوی و کدهای ارسال شده به تلفن همراه یا ایمیل خود استفاده کنید و فاکتور امنیتی خود را افزایش دهید و سایت یا نرم افزار خود نیز امنیت بالا را در برابر هکرها و هکرها ارائه می دهد.اگر، برای مثال، یک مقدار را در کد خطا وارد کنید، آن را نمی توان بازگشت داد (مگر آنکه شخصی به شما آن را بازگرداند. کیف پول از راه های مختلفی استفاده می شود که بیشتر آنها نرم افزار کیف پول است، که بعضی از آنها نیاز به همگام سازی با شبکه بیت کوین (bitcoin) دارند و برخی از آنها بسیار سبک وزن هستند و هر نوع امنیتی برای انها متفاوت است.

نوع دیگر کیف پول می تواند برنامه هایی باشد که بعد از دانلود در دستگاه تلفن همراه خود نصب می کنید. نوع سوم کیف پول همان کیف پولی است که در گذشته آنها گفته شده است. هر کیف پول دارای مزایا و معایب خاص خود است. در شبکه بیت کوین، یک بلوک، یک بیت کوین (Bitcoin) پاداش می دهد و این نمی تواند توسط یک رایانه یا حتی ده ها کامپیوتر انجام شود یا این بسیار وقت گیر است (استخراج کامپیوتر و نرم افزار) و در آنجا سایت ها و مکان هایی هستند که به عنوان استخر شناخته می شوند، بدین معنا که پس از پیوستن به این سایت ها و دانلود نرم افزار این سایت ها، شروع به استخراج می کنید.

تراکنش های بیت کوینی (BITCOIN)

بیت کوین (Bitcoin) همراه با هزاران نفر از مردم و رایانه ها صورت می پذیرد. پس از حل یک بلوک ریاضی، پاداش آن به معادن هر معدن (اندازه آن و قدرت هر فرد) (به اصطلاح استخراج استخر) داده می شود، برای این منظور از CPU کامپیوتر استفاده می شود اما به تدریج شناسایی می شود. با نصب یک کارت گرافیک قوی، می تواند کارآمدتر از CPU باشد. در حل این نوع الگوریتم ها، کارت گرافیکی سرعت بسیار بیشتری دارد. البته امروزه هیچ یک از این دو نوع سخت افزار مؤثر نیستند. از AISC ها و معدنچیان که از مدارهای مجتمع AISK استفاده می کنند، می توانند سود بیشتری کسب کرد.

با افزایش DFK، خرید این دستگاه ها و تراشه ها باید با راهنمایی هایی مانند خرید دستگاه در ابتدای تولید (کمتر از یک ماه) و قیمت خرید بدون واسطه ها همراه باشد. اما به دلیل این محدودیت ها در ایران و به علت تولید عظیم این دستگاه ها و افزایش قدرت معادن ماشین های جدید، تعداد کاربران یا بهتر است گفت که هش شبکه افزایش می یابد و در نتیجه دستگاه شما به دلیل یک معدن ضعیف به سرعت به یک دستگاه قدیمی تبدیل می شود.

در عین حال، برای شکستن برخی از هزینه های ثابت و حذف واسطه ها، شرکت ها به تدریج یک سرور ایجاد می کنند (سرور همانند یک محاسبات ابری است (بسیاری از معادن و تراشه ها که به صورت دستی ایجاد می شوند) که به جای تجهیزات اضافی مورد استفاده در یک کامپیوتر، شما تمام توان خود را برای پردازش صرف می کنید. (برای درک بهتر یک سرور، شما می توانید کتابخانه ای را جایگزین قفسه ها و کتاب ها، تابلوها و مدارهای الکترونیکی کنید. این پردازش قدرت بسیار بالا (نوع دستی) دارد. به این معنا که برخی از سرورها را می توان به تعداد زیادی از معادن بالا و پایین تقسیم کرد یا آنها در واقع یکسان هستند.

اکنون فکر می کنم که یک شرکت یک سرور را راه اندازی کرده است و پس از آن صاحب خانه اش آنرا ارزان تر می کند و از آن برای سرمایه یک فرد سود می برد (آن را به مردم خود بفروش و پول کسب می کند زمان قرارداد را می دهد، با افزایش سرمایه گذاران، آنها بار دیگر تلاش می کنند تا سرور و قدرت پردازش سرور خود را افزایش دهند و این کار را به طور مداوم انجام دهند. مطمئنا خرید مینی معدن هنوز قابل پاسخگویی به کاربر است، اما به دلایلی که در حال حاضر شامل تولید انبوه (افزایش تقارن) است و خود به خود تولید دستگاه های جدید است. ساخت آن دستگاه با عملکرد پایین شما کاهش می یابد تا زمانی که سود شما کاهش پیدا کند و به یک معامله بزرگ تبدیل شود. این دستگاه ها قابل حمل هستند و مانند یک مینی سرور کار می کنند اما همانطور که اشاره شد و از لحاظ تحریم این دستگاه ها در ایران نیستند.

آینده ارزهای مجازی، همانند بیت کوین (BITCOIN)

البته، پس از بیت کوین (Bitcoin) ، بسیاری از ارزهای رمزنگاری (پنهان) طراحی شده اند و حتی گران تر بیت کوین. اکنون با محدودیت تولید بیت کوین (Bitcoin) و تبدیل کاربران و افراد به کوین، و همچنین گسترش آن در میان فروشگاه ها و بانک ها و حتی غول های بزرگ کسب و کار، آن را به کاهش عرضه به تقاضا (اصل تعیین قیمت از بیت کوین) به افزایش قیمت کوین منجر خواهد شد.

بیت کوین (BITCOIN)

به این مینی ها نگاه کنید، آنها باید در دراز مدت مورد توجه قرار گیرند. به عنوان مثال، بیت کوین (bitcoin) از زمان تأسیس آن به صدها برابر رسیده است و حتی در یک زمان نیز برای به ثبات رسید. از مهم ترین ارزها پس از بیت کوین، داگ کوین و لایتکوین است که داگ کوین در آینده به دلیل تفاوت های خاص، پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.گروه برنامه نویسی هیلتن

گروه برنامه نویسی هیلتن