گروه نرم افزاری هیلتن

موضوع کلی: چگونه برنامه نویسی را شروع کنم

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم؟

برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟فلوچارت نحوه استفاده از پکیج های گروه هیلتن


لطفا به نکات پایین فلوچارت توجه فرمایید

نکات مهمی که باید در مورد نمودار بالا در نظر داشت.

1-شاید هزاران db- engine مشهور و خوب وجود داشته باشد. اما گروه هیلتن فقط 3 مورد را پیشنهاد می کند(SqlServer, MySql, Oracle) اما بعضی از دوستان به دلیل شرایط کاری خود و غیره می توانند پایگاه داده خود را بر اساس نیاز انتخاب کنند.

2-شاید بعضی از دوستان با فلوچارت بالا مشکل داشته باشند و بگویند که ما می خواهیم برنامه نویسی تحت وب یاد بگیریم، نیازی به یاد گرفتن برنامه نویسی دسکتاپ نیست؟ چرا این مراحل را پیشنیاز قرار داده است؟ به چند دلیل ما این کار را پیشنهاد داده ایم

• تمام مفاهیم و مباحث که در قسمت دسکتاپ یاد می گیرید، در قسمت وب نیز قابل استفاده است؛ مثلا بهتر است مهارت کار با پایگاه داده را در قسمت ویندوز فرم که راحت تر است، به دست بیاوریم و در مباحث تحت وب خیالمان راحت تر است و روی معماری ها و مفاهیم وب تمرکز می کنیم.

• گفتن و یاد گرفتن بعضی مفاهیم در محیط های دسکتاپ راحت تر است.

• پیشنهاد گروه هیلتن این است که هر برنامه نویس با یک زبان تحت دسکتاپ و وب ، موبایل آشنا باشد. اما می تواند مبنای کار خود را یکی از موارد بالا قرار دهد و در یکی از آنها به صورت ویژه متخصص باشد.

• تجربه نشان داده است که برنامه نویس هایی که از ویندوز فرم به وب و بعد به موبایل روی آورده اند موفق تر بوده اند و مفاهیم را بهتر می توانند درک کنند

• گروه هیلتن تمام پکیج های خود را بر این مبنا ارئه می دهد و این مراحل را پیشنهاد می کند، اگر از پکیچ های ما استفاده می کنید سعی کنید این مراحل را مد نظر داشته باشید تا نتیحه بهتری بگیرید

-شاید بعضی از دوستان باشند که فکر کنند مراحل خیلی طولانی است. اما واقعا این طور نیست. شاید دو یا سه مرحله اول کمی زمان بر باشد، اما پیمودن مراحل بعدی خیلی آسانتر و ساده تر می شود و شاید شما بتوانید در کمتر از یک ماه یک مبحث را خوب یاد بگیرید و استفاده کنید.

- فلوچارت بالا شاید خیلی کامل نباشد و جنبه های زیادی را در نظر نگرفته باشیم اما سعی شده است نکات مهمی را برای شروع پوشش دهد.

-شایان ذکر است که بعضی از برنامه نویس ها هستند که می توانند با چند زبان کد نویسی کنند مثلا (C#,Java,Php,..) ، به عبارت دیگر فکر نکنید که مراحل زیاد و خسته کننده است، نه واقعاً اینطور نیست. شاید بتوان بلند ترین مسیر را در این فلوچارت در کمتر از 2 سال پیمود.

-نکته ای که باید در نظر داشت این است که این فلو چارت بیشتر مسیر استفاده از پکیج های گروه هیلتن را نشان می دهد. پکیج های گروه هیلتن بر اساس فلوچارت بالا طراحی شده اند.

مهم ترین نکته که باید گفته شود این است که کسی شما را مجبور به یادگیری نکرده است اما اگر به هر دلیلی شروع به یاد گیری کردید سعی کنید تمام تلاش را برای یادگیری انجام دهید، ، مطمئن باشید موفق می شوید.گروه برنامه نویسی هیلتن

گروه برنامه نویسی هیلتن